Tags: domácnosť  

Každé dieťa sníva o izbe, ktorá bude jeho kráľovstvom. Plná rozprávkových hrdinov, zvieratiek a príjemných farieb, ktoré ho uvedú do ríše fantázie. Samozrejme, ani v takejto izbe nemôže chýbať to podstatné – detský nábytok. Ako zariadiť detskú izbu tak, aby spĺňala nároky dieťaťa, ktoré v nej bude tráviť veľa času?

Berte do úvahy vek dieťaťa

Inú izbu potrebuje dieťatko, ktoré navštevuje škôlku, inú zas malý školáčik. V izbičke, ktorá patrí najmenším, by nemala chýbať posteľ, skrine na uloženie oblečenia a hračiek, ani stôl, kde si môže drobec kresliť, prípadne robiť domáce úlohy. Dôležitým nábytkom sú v tomto veku postele. Mimoriadne populárne sú autopostele, prípadne obrázkové postele, vďaka ktorým môže mať dieťa svojho hrdinu „pri sebe“ aj počas spánku. Takúto postieľku však môže dieťa používať len do istého veku, potom je preň vhodnejšia klasická detská posteľ, prípadne poschodová posteľ, v ktorej sa vyspia dve deti. Oddýchnuť si vaše dieťa, prípadne aj návšteva, ktorá sa príde pohrať, môže na detskej pohovke, ktorá príjemne osvieži priestor a ponúka pohodlie.

Vybrať si môžete aj „hotovú“ izbu, prípadne sektorový nábytok

Ak sa vám nechce kupovať každý kus nábytku zvlášť, môžete si vybrať celé izby, ktoré obsahujú kombinácie nábytku, obvykle zložené z viacerých kusov – segmentov. Populárnym je tiež sektorový nábytok, vďaka ktorému si môžete vyskladať izbu presne podľa vašich predstáv tak, aby spolu všetky kusy nábytku ladili. V ponuke sú aj študentské izby, ktoré obsahujú nábytok vhodný pre staršie dieťa. Ak však chcete kupovať každý kus v inom duchu, určite by ste mali okrem postele či skrine, myslieť aj na regály, komody, police, či menšie skrinky, kam dieťa ukryje drobnosti a hračky.

Nezabudnite na detaily, dotvoria celý priestor

Ministolík so stoličkami na hranie je príjemným spestrením, ktoré dieťa využije. Deti, najmä tie najmenšie, približne do veku sedem rokov, rady majstrujú alebo kreslia práve za malým stolčekom spolu s kamarátmi. Izbičku dotvoria do dokonalosti aj detské lampy, prípadne vešiaky a iné drobnosti, ktoré robia detskú izbičku detskou. Nezabudnite, detská izba by sa mala niesť v príjemnom, detskom duchu, najlepšie v odtieňoch, ktoré dieťa obľubuje, prípadne, ak je väčšie, môže si ústrednú farbu izby vybrať samo, vy k nej dokúpite všetko ostatné.

Najnovšie články

Čo je to inkontinencia a ...

Inkontinencia – častý a nepríjemný problém, ktorý ...

Stavte na prírodnú a bio ...

Na trhu existuje široká škála výrobkov, ktoré sú ...

Nechtová mykóza: ...

Hubovité ochorenie nechtov dolných končatín ale ...

Tipy, ako zbaviť ...

Je síce pravdou, že vďaka pokroku techniky sú ...

5 kreatívnych spôsobov, ...

Samolepiace tapety poskytujú skvelú možnosť, ako ...

Koniec pandémie je v ...

Viac času doma a mimo spoločnosti známych môžete ...

Template Settings
Select color sample for all parameters
Red Green Olive Sienna Teal Dark_blue
Background Color
Text Color
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction
Scroll to top

Používaním stránky Copomoze.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality obsahu. Viac informácií...